Password Protection

ochrona Twoich haseł

Słabe hasła są podstawowym powodem naruszeń bezpieczeństwa danych

Badania Verizon Data Breach Investigation wykazały, że w ponad 60% przypadków naruszenie ochrony danych wynika ze słabych haseł lub ich kradzieży. Nowe ogólne Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych oznacza, że od maja 2018r. taka sytuacja może zakończyć się dotkliwą grzywną. W miarę korzystania z różnych usług sieciowych, zapamiętanie coraz to nowych loginów i haseł jest coraz trudniejsze i niepraktyczne. Często, w celu ułatwienia zaniedbujemy zdrowe zasady zarządzania hasłami i wykorzystujemy te same hasła w różnych witrynach, lub stosujemy łatwe do zapamiętania hasła.

Jak zatem działać, by nie utrudniać sobie pracy i zarazem nie obniżać poziomu bezpieczeństwa?

Rozwiązaniem jest F-Secure Password Protection

Minimalizuje on ryzyko naruszenia ochrony danych, które mogłoby doprowadzić do surowych kar na mocy nowego ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO). F-Secure Password Manager jest narzędziem ułatwiającym przestrzeganie zasad bezpiecznego używania haseł.

Jakie funkcjonalności otrzymujemy:

Poufność haseł

Wykorzystywane jest tu szyfrowanie AES (Advanced Encryption Standard) z kluczem 256 bitowym. Jest to zalecany standard w zastosowaniu biznesowym. Dane przechowywane przez aplikację są szyfrowane i deszyfrowane wyłącznie na urządzeniach użytkownika poprzez wprowadzenie hasła głównego. Nikt inny nie ma dostępu do danych przechowywanych przez Password Protection. W przeciwieństwie do rozwiązań konkurencyjnych, tutaj wszystkie hasła przechowywane, szyfrowane i odszyfrowywane są tylko na Twoim urządzeniu. Klucze szyfrujące aktywne są tylko podczas używania programu. Znaczy to, że nikt poza Tobą nie ma dostępu do Twoich haseł i… nikt nie może odzyskać ani hasła głównego ani Twoich danych.

Odzyskiwanie hasła za pomocą kodu QR

Jeśli zapomnisz hasła głównego to… masz problem, bo program nie będzie w stanie Ci go podać ani zresetować. Wiele aplikacji, które stosowane są jako menadżery haseł umożliwiają odzyskanie hasła i to jest ich potencjalnie słabym punktem.

W przypadku Password Managera, każdy użytkownik może utworzyć unikatowy osobisty kod odzyskiwania w postaci QRkodu, bezpośrednio z poziomu aplikacji, a następnie schować go w bezpiecznym miejscu, by w razie konieczności móc z niego skorzystać. Można go wydrukować lub zapisać jako grafikę. To jest jedyny sposób na odzyskanie dostępu do haseł.

Generator haseł

Generator tworzy silne i unikatowe hasła, poprzez kombinację cyfr, znaków specjalnych, wielkich i małych liter. Możesz wprowadzać hasła ręcznie lub modyfikować te, które zostały utworzone z pomocą generatora.

Menedżer haseł

Dzięki temu rozwiązaniu, nie trzeba zapamiętywać kolejnego hasła. Wszystkie ważne dane, loginy i hasła, numery kart kredytowych i inne poufne informacje są bezpiecznie przechowywane. Trzeba zapamiętać tylko jedno hasło.

Higiena haseł

Jest to funkcjonalność, która minimalizuje (nie dopuszcza) wielokrotne wykorzystywanie i ustawianie słabych haseł w wielu miejscach.

Synchronizacja haseł

Wszystkie hasła są przechowywane, szyfrowane i deszyfrowane na lokalnym urządzeniu. Nikt z zewnątrz nie może ich ani odzyskać, ani mieć do nich dostępu, jeśli zapomnisz hasła głównego. Można natomiast synchronizować dane haseł z innym komputerem. Nie trzeba więc martwić się, gdy komputer zostanie zgubiony lub uszkodzony, hasła pozostaną nienaruszone na innym urządzeniu.

Centralne zarządzanie

Zarządzanie licencjami i wdrażanie rozwiązania jest scentralizowane na naszej Konsoli Zarządzania. Administratorzy widzą zainstalowane urządzenia i dodają nowych użytkowników z poziomu Konsoli.  Użytkownicy otrzymują szczegóły e-mailem i mogą rozpocząć instalację. Kody licencyjne są wbudowane w pakiet instalacyjny. Jeden użytkownik (jedna licencja) może zainstalować program na najwyżej pięciu urządzeniach.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem licencji na
F-Secure Password Protection,
napisz do nas!

Napisz do mnie

Nie ma mnie w pobliżu, ale zostaw wiadomość, odpiszę!

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

Share This